Zapraszamy do zabawy i wzięcia udziału w quizie, w którym można sprawdzić swoją wiedzę na temat czarnego sportu! Quiz żużlowy na WP SportoweFakty pojawia się przynajmniej raz w tygodniu.

Ilu nominalnych rezerwowych (zastępujących pełnoprawnych uczestników cyklu) wystąpiło w sobotę w Grand Prix Danii w Vojens?
dwóch
trzech
czterech
2/15
Jaki polski zawodnik poinformował w ostatnich dniach o odejściu z #OrzechowaOsada PSŻ-u Poznań?
Kacper Grzelak
Szymon Szlauderbach
Kacper Teska
3/15
Jakie drużyny awansowały do finału play-off w szwedzkiej Bauhaus-Ligan?
Dackarna Malilla i Kumla Indianerna
Dackarna Malilla i Lejonen Gislaved
Lejonen Gislaved i Vastervik Speedway
4/15
W którym roku Bartosz Zmarzlik zdobył swój pierwszy medal w Indywidualnych Mistrzostwach Świata?
6/15
W którym z wymienionych polskich miast kibice najkrócej czekają na powrót ligowego żużla?
w Bytomiu
w Świętochłowicach
w Warszawie
7/15
W którym polskim klubie startuje aktualnie Andreas Lyager?
w Abramczyk Polonii Bydgoszcz
w H.Skrzydlewska Orle Łódź
w Innpro ROW-ie Rybnik
8/15
Wskaż zawodnika, który w tym sezonie przekroczył granicę 2000 punktów biegowych zdobytych w całej karierze na poziomie PGE Ekstraligi:
Artiom Łaguta
Przemysław Pawlicki
Grzegorz Zengota
9/15
Medal jakiego koloru zdobył w 2013 roku Patryk Dudek w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów?
brązowego
srebrnego
złotego
10/15
Kto znajduje się na zdjęciu w kasku niebieskim?
Niels Kristian Iversen
Krzysztof Kasprzak
Mateusz Tonder
11/15
Z jakim numerem na plecach startuje Kacper Woryna w TAURON SEC?
#23
#223
#232
12/15
Jak na przełomie wieków nazywał się szwedzki klub żużlowy z Malilli? Miało to związek ze sponsorem.
Electrolux
Luxo Stars
Skanska
13/15
Jak nazywa się polski żużlowiec, który mimo dużych sukcesów reprezentacyjnych nigdy nie wywalczył medalu w Indywidualnych Mistrzostw Świata?
Paweł Waloszek
Antoni Woryna
Andrzej Wyglenda
14/15
Wskaż prawdziwe zdanie na temat Maksyma Drabika:
jest dwukrotnym indywidualnym mistrzem świata juniorów, ale nigdy nie był młodzieżowym indywidualnym mistrzem Polski
w 2023 roku wystąpił z "dziką kartą" w Grand Prix Polski w Warszawie, zajmując 13. miejsce