To na pewno Iga? W ten błąd trudno uwierzyć [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eurosport / Na zdjęciu: nieudane zagranie Igi Świątek
Twitter / Eurosport / Na zdjęciu: nieudane zagranie Igi Świątek

Iga Świątek walczyła o finał singla na igrzyskach olimpijskich 2024 w Paryżu. W premierowej odsłonie Polka została rozbita przez Chinkę Qinwen Zheng, a na starcie drugiego seta popełniła błąd, mimo że miała punkt na wyciągnięcie ręki.

W środę (31 lipca) Iga Świątek zameldowała się w półfinale turnieju singla w ramach igrzysk olimpijskich 2024. Dzięki temu nasza tenisistka stanie przed szansą zdobycia medalu.

Przedostatnią przeciwniczką Polki w stolicy Francji została Chinka Qinwen Zheng. I to właśnie ona znakomicie zainaugurowała półfinałową rywalizację, ponieważ w premierowej odsłonie od stanu 2:2 zdobyła cztery gemy z rzędu i triumfowała 6:2.

Standardowo już liderka światowego rankingu WTA po przegranym secie zdecydowała się na przerwę toaletową. Mimo to początkowo start partii nie był dla niej jednak najlepszy.

Świątek rozpoczęła drugiego seta od własnego serwisu. Przy stanie 15:15 wszystko wskazywało na to, że uda jej się zapisać na swoim koncie kolejny punkt. Po bekhendzie z jej strony ratować musiała się Zheng, dzięki czemu Polka mogła zakończyć wymianę wolejem. Tyle tylko, że... wpakowała go w siatkę.

Nieudane zagranie ze strony naszej tenisistki nie miało jednak żadnych konsekwencji w dalszej rywalizacji. Udało jej się bowiem utrzymać podanie, a później zgarnęła trzy kolejne gemy z rzędu.

Jednak Zheng była w stanie odrobić stratę i doprowadzić do remisu 4:4. Później z kolei zanotowała przełamanie na 6:5 i przy swoim serwisie wykorzystała pierwszą piłkę meczową, dzięki czemu to ona powalczy o złoty medal IO.

Przeczytaj także: Nie mogli milczeć. Amerykanie piszą o Świątek i Collins