Polska
3 set,

Dziękujemy za relacje i zapraszamy na kolejne!

3 set,

Brazylijczycy zwycięstwem 3:0 w praktyce zapewnili już sobie udział w Final Six w Krakowie.

komentarz

W trzeciej partii Brazylijczycy nie pozostawili już złudzeń. Polacy w tej odsłonie zostali rozbici przez rywali, którzy imponowali skutecznością w ataku i w końcówce seta zagrywką.

3 set,

Ricardo Lucarelli popisał się asem serwisowym. Biało-Czerwoni rozbici w tym secie i cały mecz przegrywają 0:3.

3 set,

Michał Kubiak pomylił się w zagrywce i rywale mają pierwszą piłkę meczową.

3 set,

Za Kurka wszedł Dawid Konarski, ale jego zmiennik także nie skończył ataku i w kontrze zapunktował Ricardo Lucarelli.

3 set,

Bartosz Kurek znów zablokowany.

3 set,

Kolejny punkt dla Canarinhos i o jeszcze jedną przerwę poprosił Stephane Antiga.

3 set,

Bartosz Kurek miał tylko jeden dobry moment w tym pojedynku. W ostatniej akcji atakujący znów nie przedarł się przez blok rywali.

3 set,

O czas prosi trener Stephane Antiga. Patrząc na grę obu zespołów trudno jednak uwierzyć, by Biało-Czerwoni przedłużyli losy tego pojedynku.

3 set,

Wallace De Souza pewnie zmieścił piłkę w boisku po ataku z prawego skrzydła.

3 set,

Po zagrywce Lucasa piłka zatańczyła na taśmie i wpadła w polskie pole.

3 set,

Nieporozumienie w polskich szeregach po skutecznej obronie.

3 set,

Zagrywka nie jest dzisiaj najmocniejszą stroną Brazylijczyków. Kolejny błąd w tym elemencie popełnił Mauricio.

3 set,

Łomacz rozrzucił blok i soczystym atakiem popisał się Karol Kłos.

3 set,

Widowiskowa akcja, w której świetną obroną popisał się Kubiak, a pracę kapitan wykorzystał skutecznym atakiem blok-aut Rafał Buszek.

3 set,

Rafał Buszek nie skończył ataku, ale Brazylijczycy wpadli w siatkę.

3 set,

Pomyłki na zagrywce po obu stronach siatki.

3 set,

Lucarelli ma teraz problemy ze skutecznością na prawym ataku. Brazylijczyków uratował jednak blok na Kurku.

3 set,

Lucas trafia w kolejnej zagrywce w siatkę, a następnie bloku nie znajduje w ataku Ricardo Lucarelli.

3 set,

Dwie punktowe zagrywki Lucasa.

3 set,

Czyżby Bartosz Kurek łapał właściwy rytm? Drugi z rzędu punktowy atak Polaka.

3 set,

Mauricio Borges Almeida da Silva zablokowany i Polacy po raz pierwszym w tym secie prowadzą.

3 set,

Bartosz Kurek postanowił nieco wstrzymać rękę w ataku i okazało się to skutecznym posunięciem.

3 set,

Grzegorz Łomacz w kontrze odważnie wrzucił piłkę na środek do Kłosa, który obił ręce blokujących rywali.

3 set,

Brazylijczycy przeszkadzali w rozegraniu Grzegorzowi Łomaczowi.

3 set,

Cały czas Bartosz Kurek jest na razie cieniem zawodnika z Łodzi. Kolejny błąd atakującego.

3 set,

Ricardo Lucarelli zapunktował w ataku, ale w kolejnej akcji pomylił się na zagrywce.

3 set,

Mateusz Bieniek atakiem ze środka odpowiada na widowiskowy ataku Souzy.

3 set,

Rozpoczynamy trzecią partię. Na parkiet po polskiej stronie wracają Rafał Buszek i Bartosz Kurek.

komentarz

Po raz drugi w tym pojedynku Polacy prowadzili przez większą część seta równorzędną walkę z rywalami. Przy stanie 21:20 kompletnie nie wypaliła jednak podwójna zmiana i Biało-Czerwoni są o krok od porażki w tym meczu.

2 set,

Mauricio Borges Almeida da Silva mimo podwójnego bloku Polaków kończy atak i Brazylijczycy prowadzą w całym meczu już 2:0.

2 set,

Biało-Czerwoni bronią pierwszego setbola po skutecznym zbiciu w ataku Konarskiego.

2 set,

Spektakularny blok na Michale Kubiaku i kolejna przerwa dla trenera Antigi.

2 set,

Fatalne rozegrane Woickiego. Wracają na parkiet Łomacz i Konarski. Kompletnie nieudana podwójna zmiana po polskiej stronie. O czas prosi jeszcze Stephane Antiga.

2 set,

Bartosz Kurek nadal nie może się jednak wstrzelić atakiem w parkiet. Kolejny błąd tego siatkarza.

2 set,

Klasyczne podwójne zmiany w obu zespołach.

2 set,

Na lewym skrzydle czekał już podwójny blok, ale Bartosz Bednorz przedarł się przez ręce rywali.

2 set,

Ricardo Lucarelli pomylił się w polu zagrywki.

2 set,

Brazylijczycy mogli odskoczyć na dwa oczka, ale przy dojściu do ataku, na szczęście niegroźnie, poślizgnął się Ricardo Lucarelli.

2 set,

Zatorski po piekielnie mocnej zagrywce utrzymał piłkę po polskiej stronie, ale Dawid Konarski został zablokowany.

2 set,

Piękny atak Mateusza Bieńka. Polacy znów prowadzą skuteczną walkę z Canarinhos.

2 set,

Świetnie rozegrane Bruno Rezende i na czystej siatce nie pomylił się Wallace De Souza.

2 set,

Długa akcja, w której nie brakowało spektakularnych obron. Ostatecznie Polacy znaleźli sposób na zatrzymanie na lewym skrzydle Lucarelliego i minimalnie prowadzą na drugiej przerwie technicznej.

2 set,

Kolejny punktowy atak Konarskiego.

2 set,

Michał Kubiak świetnie przyjął trudną zagrywkę, a w ataku punkt zdobył Dawid Konarski. Co prawda Brazylijczycy podbili jego atak, ale sędziowie uznali, że wcześniej piłka dotknęła już parkietu.

2 set,

Bartosz Bednorz nie wykorzystał dobrego rozegrania Łomacza i w kontrze odpowiedział Wallace De Souza.

2 set,

Ricardo Lucarelli szukał bloku, ale nie trafił w ręce Polaków i piłka powędrowała daleko w trybuny.

2 set,

Michał Kubiak jest dzisiaj liderem polskiej ofensywy. Tym razem kapitan reprezentacji Polski swoim atakiem z lewego skrzydła nie pozostawił żadnych złudzeń rywalom.

2 set,

Bruno Rezende kiwnął w siatkę i Polacy po raz trzeci w tym secie wychodzą na prowadzenie.

2 set,

W kolejnej akcji Lucas pomylił się na zagrywce, a za chwilę świetnym technicznym atakiem w kontrze popisał się Michał Kubiak.

2 set,

Po przerwie świetnym soczystym atakiem ze środka popisał się Lucas Saatkamp.

2 set,

Brazylijczycy mają problemy z zagrywką Karola Kłosa. Po kolejnym nieudanym przyjęciu Mauricio, Wallace De Souza zaatakował w taśmę z sytuacyjnej piłki i o czas poprosił Bernardo Rezende.

2 set,

Po przerwie Mauricio pomylił się w zagrywce. Polacy po przegraniu pierwszej partii wyraźnie spuścili jednak z tonu.

2 set,

Mauricio Borges Almeida da Silva szybko podniósł się po bloku i "ustrzelił" polskich przyjmujących zagrywką.

2 set,

Długo musieliśmy czekać na pierwszy punktowy blok Polaków w tym meczu, ale w końcu nasi siatkarze znaleźli sposób na zatrzymanie rywali, a konkretnie przyjmującego Mauricio.

2 set,

Rafał Buszek zablokowany. Skończyła się zatem cierpliwość trenera Antigi do tego zawodnika i na parkiecie pojawił się Bartosz Bednorz.

2 set,

Na prawym skrzydle Brazylijczyków od początku meczy efektywnie gra Wallace De Souza.

2 set,

Środkowy Souza pomylił się w zagrywce.

2 set,

Po udanym początku Rafał Buszek spisuje się coraz słabiej. Kolejny nieudany atak tego siatkarza.

2 set,

Świetna gra Brazylijczyków w obronie i z drugiej linii piłkę nie do obrony posłał Ricardo Lucarelli.

2 set,

Dawid Konarski puścił już w niepamięć nieudany atak na koniec pierwszego seta i tym razem wybił piłkę po dłoniach blokujących rywali.

2 set,

Partię skutecznym atakiem otworzył Michał Kubiak.

2 set,

Wracamy do meczu. Drugiego seta w wyjściowym składzie polskiej drużyny rozpoczął Dawid Konarski, który zastąpił bezbarwnego Kurka.