AZS Częstochowa
3 set,

Zapraszamy na pozostałe relacje prowadzone przez portal WP SportoweFakty.

3 set,

Dziękujemy za wspólnie śledzenie boiskowych wydarzeń w hali Podpromie w Rzeszowie. Mistrzowie Polski pewnie pokonują AZS Częstochowa 3:0.

3 set,

MVP spotkania został wybrany Olieg Achrem.

3 set,

Ostatnia akcja i przebijanka jak za juniorów. Dopiero Bartosz Kurek potężnie z sytuacyjnej piłki potwierdza dominację Resovii w tym spotkaniu.

3 set,

Blok-aut Achrema. Pierwsza meczowa dla Pasów.

3 set,

Matej Patak przedłuża szansę AZS-u na zwycięstwo w tej partii.

3 set,

Festiwal błędów własnych po obu stronach siatki. Dopiero Olieg Achrem popisuje się dobrą akcja na lewym skrzydle.

3 set,

W międzyczasie na boisku zameldował się Szalacha i Kowalski.

3 set,

Matej Patak daleko w aut.

3 set,

Sporo szczęścia u Oliega Achrema. Kapitan Pasów nie wiadomo jak, ale mieści piłkę między siatką a rękami blokujących.

3 set,

Rafał Szymura mieści się w sam róg boiska.

3 set,

Amerykański przyjmujący - jak dotąd jeden z głównych kandydatów do MVP, tym razem zablokowany.

3 set,

Thomas Jaeschke znów daje się we znaki zza linii 9. metra częstochowskim przyjmującym.

3 set,

Za Lipińskiego tak jak w pierwszym secie wchodzi Stanisław Wawrzyńczyk.

3 set,

Przerwa przysłużyła się przyjmującemu gości. Po powrocie na boisko wysoki blok rywala obraca na własną korzyść.

3 set,

Kolejny blok, tym razem na lewym skrzydle, na którym atakował Szymura. Czas dla Michała Bąkiewicza.

3 set,

Bartłomiej Lipiński zablokowany. Podczas gdy AZS wykluczył ze swojej gry błędy własne, o wiele trudniej podopiecznym Andrzeja Kowala przychodzi zdobywanie punktów.

3 set,

Bartłomiej Lipiński zahacza o ręce blokujących.

3 set,

As serwisowy Thomasa Jaeschke.

3 set,

Ostatnio wszystkie piłki po stronie rzeszowskiej idą do atakującego. Słusznie, Kurek atakuje nad częstochowskim blokiem.

3 set,

W kolejnej piłce jaką dostał od Drzyzgi, Kurek już bezwzględny.

3 set,

Wystawa marzenie dla Kurka, przy której ni stąd ni zowąd pojawiły się ręce Szymury. W efekcie akcja się przedłużyła i zakończyła się blokiem na Thomasie Jaeschke.

3 set,

Bliźniacza akcja po stronie Resovii. W ślady Pataka idzie Olieg Achrem.

3 set,

Patak powtarza zagranie na lewym skrzydle.

3 set,

Matej Patak znajduje dziurę w rzeszowskim bloku.

3 set,

Z ciekawostek statystycznych skuteczność w ataku w drużynie mistrzów Polski wynosi 68 proc., a w AZS-ie zaledwie 40 proc.

3 set,

Myli się na środku Dawid Dryja.

3 set,

Pierwszy punkt z pipe'a zdobywa Rafał Szymura.

3 set,

W trzeciej części meczu trener Bąkiewicz po raz kolejny wraca do wyjściowego składu. Z Redwitzem, Buniakiem i Lipińskim na boisku.

2 set,

Tak jak pierwszego seta, tak i drugiego gospodarze zakończyli akcją ze środka. W roli głównej Dawid Dryja.

Resovia obejmuje prowadzenie 2:0.

2 set,

Częstochowianie po raz pierwszy doprowadzili do efektownej akcji. Rafael Redwitz wystawił bez bloku na pipe'a do Szymury. Ten jednak przechodzi linię 3. metra.

Pierwsza setowa dla Resovii.

2 set,

Dmytro Paszycki skuteczny na środku.

2 set,

Druga zmiana po stronie przyjezdnych. Kowalski za Redwitza.

2 set,

W dodatku Olieg Achrem punktuje rywala zagrywką.

2 set,

Za Buniaka wchodzi Michał Szalacha.

2 set,

Kolejny błąd AZS-u. Akademicy pogrążają się błędami własnymi.

2 set,

Po powrocie z przerwy, dwie nieudane akcje w wykonaniu AZS-u Częstochowa.

2 set,

Kolejny blok-aut, tym razem w roli głównej Olieg Achrem. Druga przerwa techniczna przy wysokim prowadzeniu Pasów.

2 set,

Blok-aut Amerykanina.

2 set,

Rzadko rozegrania Rafaela Redwitza nie spotykają się z dobrze ustawionym rzeszowskim blokiem. W konsekwencji atakujący AZS-u co rusz próbują oszukać rywala kiwkami, które są na tyle niedokładne, że dają doskonałą okazję do kontry Resovii. Jak dotąd mistrzowie Polski wykorzystują swoje szanse.

2 set,

Kapitalna obrona Fabian Drzyzga przy ławce rezerwowej przeciwników spotkała się z gromkimi brawami ze strony publiczności.

Niestety dla gospodarzy, punkt na kontrze zdobywa Łukasz Polański.

2 set,

Drugi czas dla Bąkiewicza.

2 set,

Czy bez bloku, czy z potrójnym efekt piłki wystawionej do Thomasa Jaeschke'go jest ten sam. Amerykanin bezwzględnie punktuje rywala.

2 set,

Thomas Jaeschke bez bloku punktuje na lewym skrzydle.

2 set,

Pilnujący linii zewnętrznej Stańczak, ledwo co nadążył odprowadzać wzrokiem potężne zbicie Kurka na prawym skrzydle.

2 set,

Po raz pierwszy Bartosz Kurek złapany blokiem.

2 set,

W trzyminutowej przerwie między setami w rzeszowskiej hala Podpromie pojawili się kibice AZS-u Częstochowa.

2 set,

Do grona punktujących w drugiej partii dochodzi również Thomas Jaeschke.

Czas dla Michała Bąkiewicza.

2 set,

Asseco Resovia Rzeszów zaczyna łapać rytm. Dmytro Paszycki łapie na pojedynczym Pataka.

2 set,

Dodatkowo atakujący Resovii popisuje się asem serwisowym.

2 set,

Po raz kolejny Bartosz Kurek nie pozostawia złudzeń po swoim ataku.

2 set,

Interesujące otwarcie partii pod względem gry w defensywie. Obie ekipy ofiarnie w obronie.

2 set,

W drugim secie na boisko wraca Bartłomiej Lipiński.

1 set,

Dmytro Paszycki w efektownej akcji ze środka siatki kończy wymianę pierwszego seta. Resovia pewnie wygrywa do 17.

1 set,

Olieg Achrem potężnie po rękach Redwitza. Pierwsza setowa dla Pasów.

1 set,

Niewidoczny jak dotąd Rafał Szymura w końcówce seta daje o sobie znać.

1 set,

Bartosz Kurek pospieszył się z interwencją na siatce i w konsekwencji popełnia błąd dotknięcia siatki.

1 set,

Adrian Stańczak za daleko ustawiony w obronie. Kurek bez problemu mieści się w 5 metrze boiska.

1 set,

Stanisław Wawrzyńczyk skutecznie w swojej pierwszej akcji meczu.

1 set,

Dawid Dryja sprytnie na siatce, a Michał Bąkiewicz w efekcie prosi o czas.

1 set,

Wchodzi Stanisław Wawrzyńczyk za Lipińskiego.

1 set,

Amerykanin z podobnym skutkiem, tym razem już potężnie.

1 set,

Thomas Jaeschke kiwa po ciasnym skosie.

1 set,

Bartłomiej Lipiński kończy szybką piłkę od Redwitza. Jak dotąd atakujący jest kluczową postacią w ofensywie gości.

1 set,

Rafael Redwitz próbował przechytrzyć gospodarzy niespodziewanie wyrzucając piłkę na prawy atak. Niestety dla przyjezdnych, rzeszowianie nie dali się oszukać Brazylijczykowi i w kontrze punktuje Achrem.

1 set,

Skutecznie Olieg Achrem.

1 set,

Świetny blok duetu Paszycki - Achrem na Bartłomieju Lipińskim. To już kolejna efektowna czapa na 20-latku.

1 set,

Dawid Dryja w kolejnej swojej akcji już skutecznie.

1 set,

Efektywna czapa Łukasza Polańskiego na Dawidzie Dryji!

1 set,

Mimo niedokładności, Asseco Resovia Rzeszów wychodzi obronną ręką z fatalnej sytuacji po kiwce Dryji.

1 set,

Niestety dla gospodarzy, kolejna zagrywka Paszyckiego już daleko w aut.

1 set,

Po przerwie Dmytro Paszycki punktuje bezpośrednio zagrywką.

1 set,

Thomas Jaeschke kończy przechodzącą po zagrywce Paszyckiego. Pierwsza przerwa techniczna z prowadzeniem Pasów.

1 set,

Podwójny blok powstrzymuje Lipińskiego.

1 set,

Adrian Stańczak dobrze w defensywie, jednak Lipiński nie wykorzystuje szansy w ataku. Resovia w ekspresowym tempie wyrównuje stan seta.

1 set,

Jak dotąd obie ekipy grają na zmianę, raz lewym raz prawym atakiem.

1 set,

Najpierw gospodarze popełniają pomyłkę w obronie, a później Bartłomiej Lipiński skutecznie na kontrze. Lepiej rozpoczynają przyjezdni.

1 set,

Olieg Achrem w odpowiedzi z lewego skrzydła.

1 set,

Ciekawa wymiana już na samym początku starcia. Thomas Jaeschke zablokowany z sytuacyjnej piłki.

1 set,

Wyjściowe składy:

Asseco Resovia Rzeszów: Paszycki, Kurek, Achrem, Jaeschke, Dryja, Drzyzga, Wojtaszek (libero)

AZS Częstochowa: Patak, Szymura, Redwitz, Lipiński, Polański, Buniak, Stańczak (libero)

Zaczynamy!

1 set,

Obie ekipy już po rozgrzewce. Za chwilę poznamy wyjściowe składy.

1 set,

W dzisiejszym meczu po stronie mistrzów Polski zabraknie Nikołaja Penczewa. W meczowym składzie znalazł się za to Bartosz Kurek, wracający po chorobie.

1 set,
16:48

Witamy z hali Podpromie w Rzeszowie! Za niespełna 15 minut rozpocznie się spotkanie 14. kolejki PlusLigi pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów a AZS-em Częstochowa.