MŚ: Ciężki, ale zwycięski bój polskich kadetek

Reprezentacja Polski kadetek w swoim drugim meczu podczas mistrzostw świata rozgrywanych w Peru po trudnej przeprawie pokonała Tajlandię.

Biało-Czerwone w sobotę chciały się zrehabilitować za zdecydowaną porażkę z Serbią na inaugurację MŚ i dobrze rozpoczęły pojedynek, wygrywając pierwszego seta do 21. [ad=rectangle] W kolejnych partiach gra Polek wyglądała jak sinusoida, gdyż drugą odsłonę podopieczne Andrzeja Pecia przegrały po grze na przewagi (26:28), by w trzeciej części rywalizacji znów wrzucić wyższy bieg i zdemolować Azjatki 25:10.

Wprawdzie zawodniczki z Tajlandii potrafiły przechylić w IV secie szalę zwycięstwa na swoją korzyść (22:25), jednakże w tie-breaku ostatnie słowo należało do polskiego zespołu, który zapisał na swoim koncie pierwszy triumf w trakcie mundialu.

Kluczem siatkarek z Polski do wygranej okazała się ich zdecydowanie lepsza postawa w bloku (25:6). Najlepiej punktującą zawodniczką konfrontacji była Oliwia Michalak, która zapisała na swoim koncie 23 oczka.

Polska - Tajlandia 3:2 (25:21, 26:28, 25:10, 22:25, 15:13)

Polska: Fedusio, Michalak, Rasińska, Świrad, Michalewicz, Stenzel (libero) oraz Łysiak (libero), Murek, Świder.

Tajlandia: Hookampang, Srithong, Sang-Ob, Sagon, Juangjan, Aupradit, Yotpinit (libero) oraz Jaisaen, Sooksod.