Skromne zwycięstwo Polaków - relacja z pierwszego dnia turnieju w Wągrowcu

Od czwartku odbywa się na terenie wągrowieckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Burmistrza Wągrowca. W imprezie biorą udział cztery kadry narodowe. Oprócz II reprezentacji Polski, kierowanej przez Leszka Biernackiego, w zawodach uczestniczą: Norwegia "B", Czechy "B" oraz I reprezentacja Włoch.

W inauguracyjnym meczu, o godzinie 16:00, II reprezentacja Czech zmierzyła się z Norwegią "B". Pierwsza odsłona spotkania była niezwykle wyrównana. To, co działo się na parkiecie odzwierciedlał wynik do przerwy (16:16). Po zmianie stron nadal żadnej z drużyn nie udało się narzucić rywalowi swojego stylu gry. Od 40. minuty zaczęła zarysowywać się jednak przewaga Czechów. To właśnie oni pokonali Skandynawów 33:24.

Norwegia "B" - Czechy "B" 24:33 (16:16)

Bramki dla Norwegii zdobyli: Spanne Christian 5, Jondal Magnus 3, Bolov-Olsen Trym 3, Pedersen Eirik Heia 3, Stegavik Steffen 3, Hykkerud Jakim 2, Roe Anders 2, Dragne Thomas 1, Lindboe Andre 1, Fjeldtvedt Edwin 1.

Trafienia dla Czech zaliczyli: Becvar Roman 7, Cadra Zdenek 4, Petrovsky Vojtech 3, Hrstka Jakub 3, Reznicek Tomas 3,Sira Jakub 3, Brykner Ladislav 2, Lehocky Martin 2, Sik Vojtech 2, Landa Jan 1, Pozarek Roman 1, Krupa Stefan 1, Mika Ondrej 1.

Kary: Czechy (8 minut), Norwegia (6 minut).

W drugim spotkaniu formę II reprezentacji Polski sprawdziła I kadra Włoch. W pierwszej połowie lepiej piłkę rozgrywali nasi kadrowicze prowadząc kilkoma trafieniami. W 23. minucie było 13:9 dla Polski. Na przerwę goście z Półwyspu Apenińskiego schodzili z 4-bramkową stratą (16:12). Potem gra się bardziej wyrównała. Ostatecznie polskiej reprezentacji udało się pokonać nieznacznie rywala zdobywając dwa punkty.

Polska "B" - Włochy "A" 37:36 (16:12)

Bramki dla Polski zdobyli: Kostrzewa Damian 7, Szyba Michał 4, Podsiadło Paweł 4, Babicz Adam 4, Bartczak Michał 3, Krieger Kamil 3, Gumiński Wojciech 3, Jankowski Mateusz 2, Peret Michał 2, Seroka Mateusz 2, Masłowski Piotr 1, Żak Ireneusz 1, Twardo Adam 1.

Trafienia dla reprezentacji Włoch zaliczyli: Skatar Michele 8, Maione Pasquale 6, Radovcic Demis 6, Bisori Alessio 5, Tokic Tin 3, Volpi Francesco 3, Radojkovic Jan 2, Giannoccaro Umberto 2, Di Maggio Adriano 1.

Kary: Polska (10 minut), Włochy (12 minut).

Tabela po pierwszym dniu turnieju:

1. Czechy 2 33 : 24

2. Polska 2 37 : 36

3. Włochy 0 36 : 37

4. Norwegia 0 24 : 33

W piątek kolejny dzień imprezy. Najpierw Norwegia zmierzy się z Włochami, a potem Polacy zagrają z Czechami. W sobotę zakończenie turnieju.