Wisła Kraków
komentarz

Awans Wisły Kraków po dramatycznym meczu.

120+1'

Ostatnie szanse gospodarzy. Nawet Jakub Szumski zapędził się w pole karne Białej Gwiazdy, ale nie zdołał oddać strzału.

120'

Doliczone 2 minuty.

120'

Niesamowite! Tin Matić wybiegł do podania z głębi pola i miał przed oczami tylko Łukasza Załuskę. To była stuprocentowa szansa, by wyrównać i fantastycznie obronił bramkarz Wisły Kraków.

117'

Adam Mójta próbował strzelić lewą nogą, ale wszyscy na stadionie wiedzieli, że będzie szukać właśnie takiego rozwiązania.

115'

Dużo negatywnych emocji na boisku. Publiczność protetuje, a Wisła Kraków kradnie cenne sekundy gospodarzom.

113'

Żółtą kartkę otrzymał Tin Matić.

110'

Gol! Strzelił Denis Popović.

Słoweniec zmylił bramkarza i strzelił płasko do siatki. Wisła Kraków ma przewagę zawodnika i gola!

109'

Rzut karny dla Białej Gwiazdy! Łukasz Matusiak zablokował ręką dośrodkowanie.

108'

Dużo energii nawet w dogrywce ma Adam Mójta. Ponownie zapędził się pod bramkę Zagłębia Sosnowiec i jego dośrodkowanie zatrzymał w ostatnim momencie Jakub Szumski.

106'

Ostatnie 15 minut.

komentarz

Bez goli w pierwszej części dogrywki. Wciąż 3:3, a Zagłębie Sosnowiec gra w osłabieniu.

105'

Dodatkowa minuta do pierwszej części dogrywki.

101'

Łukasz Załuska nie złapał prostego dośrodkowania i musiał ratować się rozpaczliwym rzutem. To byłaby historia, gdyby Zagłębie Sosnowiec zdobyło gola w osłabieniu.

98'

Czerwoną kartkę otrzymał Żarko Udovicić.

Ostry wślizg Serba i sędzia postanowił pokazać bardzo aktywnemu piłkarzowi czerwoną kartkę. Wisła Kraków będzie mieć teraz więcej miejsca na boisku.

96'

Tempo jakby niższe niż w regulaminowym czasie. Teraz już żadna drużyna nie zaryzykuje straty jakiegoś banalnego gola.

93'

W posiadaniu piłki grający w czerwonych strojach goście. Akcję Wisły przerwał w bocznym sektorze boiska Martin Pribula.

91'

Rozpoczęła się pierwsza część dogrywki.

komentarz

3:3 po regulaminowym czasie i będzie dogrywka.

90+2'

Biegł i biegł Żarko Udovicić po lewym skrzydle. Partnerzy nie nadążyli za akcją. Po chwili Tin Matić strzelił prosto w rękawice Łukasza Załuski.

90'

Doliczone 4 minuty do regulaminowego czasu.

87'

Gol! Strzelił Tin Matić.

Wyrównanie! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Tin Matić wkopał piłkę z bliska do bramki. Sędzia asystent powinien zasygnalizować spalonego Sebastiana Dudka, a jednak nie zrobił tego i ponownie kompromisowy wynik w Sosnowcu!

85'

Zagłębie Sosnowiec z trzema obrońcami. Rzuca wszystko na jedną kartę i próbuje doprowadzić do remisu w tym dramatycznym spotkaniu.

81'
80'

Sebastian Dudek czarował na obrzeżach pola karnego Wisły Kraków. Trwało to za długo i ustawili się w obronie goście.

77'

Gol samobójczy! Tomasz Nowak.

Fatalna interwencja Tomasza Nowaka. Doświadczony pomocnik przystawił głowę do strzału Denisa Popovicia z rzutu wolnego i skierował futbolówkę do własnej siatki. Biała Gwiazda wyszła na prowadzenie!

75'

Gol! Strzelił Krzysztof Drzazga.

Ponownie remis w Sosnowcu! Krzysztof Drzazga skorzystał ze złego wykopu Jakuba Szumskiego, przejął piłkę, zabrał ją do środka i strzelił na 2:2 w sam narożnik.

73'

Ataki Wisły Kraków, która ma mało czasu na odrobienie strat. Bardzo niebezpiecznie dośrodkowuje Adam Mójta.

71'
69'

Gol! Strzelił Sebastian Dudek.

Potężne uderzenie z 11. metra do bramki i Zagłębie Sosnowiec jest ponownie na prowadzeniu!

68'

Martin Pribula faulowany przez Tomaza Cywkę i będzie rzut karny dla Zagłębia Sosnowiec.

66'

Potężne uderzenie Łukasza Matusiaka sprzed pola karnego. Łukasz Załuska miał dużo szczęścia, że nie skapitulował.

64'

Żółtą kartkę otrzymał Krzysztof Mączyński.

63'

Kombinacja Zagłębia Sosnowiec z rzutu wolnego. Łukasz Matusiak składał się do strzału. W ostatnim momencie wmieszali się w to wszystko krakowianie.

59'

Dzieje się! Jakub Szumski złapał bardzo groźne dośrodkowanie Adama Mójty. Riposta Tomasza Nowaka tuż nad poprzeczką z 20. metra.

58'

Członek sztabu Zagłębia Sosnowiec odesłany na trybuny. Sędzia pogubił się w drugiej połowie wobec szalenie szybkiego tempa meczu.

55'

Słupek! Fura szczęścia Zagłębia Sosnowiec, ponieważ Jakub Szumski zbił bardzo niebezpieczne uderzenie Mateusza Zachary.

52'

Płaskie dośrodkowanie Mateusza Zachary i gospodarze uratowali się wybiciem z pola bramkowego. Zapachniało golem dla Białej Gwiazdy.

51'

Boczna siatka! To Żarko Udovicić wybiegł w tempo na lewym skrzydle do podania Łukasza Matusiaka i wstrzelił piłkę z ostrego kąta.

50'

Tomasz Nowak ułożył sobie piłkę do strzału z linii pola karnego. Pomocnik strzelił z półwoleja w nogi defensora z Krakowa.

49'

Dośrodkowanie Rafała Pietrzaka nie było idealne. Trudno powiedzieć, kto był adresatem i futbolówka poleciała za bramkę.

Kto wygra mecz?
Zagłębia Sosnowiec
46'

Gra wznowiona po przerwie.

17:07

Przerwa i remis 1:1 w Sosnowcu.

44'

Po zdobyciu gola Biała Gwiazda nie spoczęła na laurze, a kontynuuje ostrzał bramki Zagłębia Sosnowiec, by wyjść na prowadzenie przed przerwą.

42'

Gol! Strzelił Adam Mójta.

Bardzo sprytne uderzenie lewego defensora. Świetnie wykorzystał rzut wolny z ostrego kąta. Precyzyjne uderzenie wpadło bezpośrednio do bramki. Jakub Szumski był bardzo zdezorientowany i pozostało mu wyciągnąć piłkę z siatki.

1
41'

Żółtą kartkę otrzymał Robert Bartczak.

40'

Krzysztof Mączyński mógł doprowadzić do remisu 1:1. Sprytne rozegranie stałego fragmentu i reprezentant Polski miał czas, by huknąć do siatki z półdystansu. Blokują gospodarze!

1
38'

Również Zagłębie Sosnowiec miało korner. Tomasz Nowak nie popisał się dobrym dośrodkowaniem. Musi poprawić się przy najbliższej okazji.

37'

Mateusz Zachara przeprowadził rajd w polu karnym. Efektem był korner, po którym dobrze interweniowali piłkarze w białych strojach.

34'

Mniej składnego futbolu w ostatnich minutach. Dariusz Wdowczyk nie wygląda na specjalnie zdenerwowanego tym co ogląda, ale wysłał rezerwowych na rozgrzewkę.

31'

Jakub Szumski wyszedł pewnie na przedpole i przytulił do piersi dośrodkowanie Tomasza Cywki z prawego skrzydła.

30'

Tomasz Nowak dośrodkował do defensora, a Mateusz Zachara uderzył płasko sprzed pola karnego prosto do Jakuba Szumskiego.

28'

Wisła Kraków próbuje szybko odrobić stratę. Kombinacyjne wymiany podań zawsze napotykają na opór przeciwnika.

26'

Marne uderzenie Denisa Popovicia z rzutu wolnego. Były pomocnik Olimpii Grudziądz uderzył zdecydowanie za mocno.

23'

Rafał Boguski odbił dość przypadkowo strzał Petara Brleka z dystansu. Futbolówka przeturlała się nieznacznie obok bramki Zagłębia Sosnowiec.

21'

Gol! Strzelił Żarko Udovicić. Asystował mu Krzysztof Markowski.

Niespodziewane prowadzenie Zagłębia Sosnowiec! Będzie ciekawie. Gospodarze mieli dwie sytuacje podbramkowe w ciągu dwóch minut. Tin Matić nadział się jeszcze na interwencję bramkarza, ale po chwili Żarko Udovicić nie dał już szans Łukaszowi Załusce strzałem pod poprzeczkę!

1
19'

Świetna crossowa piłka do Tomasza Cywki. Sytuację w polu karnym sosnowiczan musiał ratować Łukasz Matusiak.

17'

Rafał Boguski rozegrał piłkę w narożnik pola karnego do Mateusza Zachary. Napastnik Wisły Kraków wstrzelił ją płasko w pole bramkowe. Ni to uderzenie, ni to dośrodkowanie obok słupka.

14'

Dłuższe rozegranie Zagłębia Sosnowiec. Niżej notowana drużyna cofnęła się na początku meczu, ale już przechodzi do ataku pozycyjnego.

12'

Tomasz Nowak centrował płasko z rzutu wolnego. Piłka nabrała poślizgu na mokrym boisku, ale goście poradzili sobie z jej wybiciem.

9'

Pierwsze riposty zespołu z zaplecza Lotto Ekstraklasy. Zgrane dośrodkowanie do środka, a tam najsprytniejszy był Maciej Sadlok i wyekspediował piłkę.

7'

Denis Popović miał trochę miejsca przed polem karnym Zagłębia Sosnowiec. Strzelił więc z dystansu nad poprzeczką bramki Jakuba Szumskiego.

5'

Żarko Udovicić przepuścił dośrodkowanie bez kontroli nad piłką. Wisła Kraków nie ukarała defensora za moment zawahania.

3'

Mokra murawa po wcześniejszych opadach, ale obecnie nie pada, więc warunki do rywalizacji są niezłe.