Nie będzie konkursu jedenastek. Manchester United triumfuje w finale FA Cup!

120'

Arbiter doliczył 2 minuty.

120'

Trochę desperacka szarża Zahy, zakończona atomowym strzałem z 20 metrów. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

117'

Ward dobrze dograł do Zahy, a ten starał się wykończyć akcję strzałem z ostrego kąta. Dobra interwencja bramkarza. Mamy jednak przerwę w grze. David de Gea został zahaczony przez rywala i musi skorzystać z pomocy medyków.

115'

Przed nami ostatnie 5 minut. Orły muszą zaryzykować!

113'

Było blisko remisu, ale Mile Jedinak w dogodnej pozycji, uderzył metr obok dalszego słupka.

111'

Żółtą kartkę otrzymał Jesse Lingard. Strzelec gola ukarany za zdjęcie koszulki.

1
110'

Gol! Strzelił Jesse Lingard.

Valencia przedarł się prawą stroną, a jego dośrodkowanie zostało wybite zdecydowanie zbyt krótko. Na 17. metrze pięknie uderzył Jesse Lingard i piłka wpadła w samo okienko.

2
108'

Żółtą kartkę otrzymał James McArthur. Taktyczny faul na Lingardzie.

107'

Dwight Gayle sam przed bramkarzem! Lekki, płaski strzał i David de Gea odbił piłkę nogami.

106'

Początek II połowy dogrywki.

17:55

Za moment zaczynamy ostatni kwadrans.

105'

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Chris Smalling. Czerwone Diabły w osłabieniu! Smalling przerwał kontrę, powalając na murawę Bolasie.

104'

Pretensje do sędziego miał Rooney. Anglik uważał, że był faulowany przez Jedinaka. Arbiter był jednak innego zdania.

102'

Piękny wolej z 20 metrów posłany przez Bolasie. David de Gea był w opałach, ale pięknie wybronił, wybijając piłkę na rzut rożny.

100'

Żółtą kartkę otrzymał Marouane Fellaini. Atak łokciem na Jedinaka.

97'

Wayne Rooney z piłką przed polem karnym rywali. Kapitan Diabłów starał się dokręcić piłkę w kierunku bramki, ale zabrakło precyzji.

95'

Kolejny raz dał o sobie znać aktywny Wilfried Zaha. Piłkarz Crystal Palace wpadł w pole karne, między dwóch obrońców, ale finalnie nie przebił się.

92'

Świetna dwójkowa akcja Bolasiego i Zahy. Anglik popędził na bramkę rywali, ale dwóch wracających stoperów Manchesteru, zdołało go dogonić i odebrać futbolówkę.

91'

Zaczynamy pierwszą część dogrywki. Obie drużyny nie mają już zmian.

1
Kto w dogrywce przechyli szalę na swoją korzyść?
Nikt, będą rzuty karne
17:55

Regulaminowy czas gry już za nami. Będzie dogrywka!

90+4'

Indywidualna akcja Zahy zakończona mocnym strzałem, ale tylko w boczną siatkę.

90+4'

Palace. Schodzi: Scott Dann. Wchodzi: Adrian Mariappa.

90+2'

Finałowy mecz ogląda 88619 widzów.

90'

Arbiter doliczył 5 minut.

90'

Man Utd. Schodzi: Juan Mata. Wchodzi: Jesse Lingard.

89'

Po dośrodkowaniu Puncheona, na bramkę główkował Dann...nad poprzeczką.

87'

Żółtą kartkę otrzymał Wayne Rooney. Ostry atak w nogi Zahy.

86'

Palace. Schodzi: Connor Wickham. Wchodzi: Dwight Gayle.

84'

Martial zatańczył z piłką na lewej stronie boiska. Podanie do Younga było precyzyjne, ale rezerwowy upadł w starciu z obrońcą. Nic nie było!

81'

Gol! Strzelił Juan Mata. Asystował mu Marouane Fellaini.

Błyskawiczne wyrównanie, po indywidualnej akcji Rooneya. Kapitan minął kilku rywali i miękko dośrodkował na dalszy słupek. Tam piłkę przyjął Fellaini i zostawił ją koledze. Mocny strzał przyniósł gola.

1
78'

Gol! Strzelił Jason Puncheon. Asystował mu Joel Ward.

Jest pierwszy cios na Wembley! Puncheon najpierw wybijał piłkę z kornera, a po chwili otrzymał świetne podanie od Warda i z ostrego kąta huknął nad rękoma bramkarza!

1
75'

W pole karne centrował Wayne Rooney, zgrał Marouane Fellaini, a uderzył Anthony Martial. Na drodze piłki stanął jednak Delaney.

72'

Man Utd. Schodzi: Marcus Rashford. Wchodzi: Ashley Young. Zmiana wymuszona kontuzją.

72'

Palace. Schodzi: Yohan Cabaye. Wchodzi: Jason Puncheon.

68'

Pomocy medycznej potrzebuje Marcus Rashford. Ucierpiało kolano napastnika.

66'

Man Utd. Schodzi: Marcos Rojo. Wchodzi: Matteo Darmian. Zmiana wymuszona urazem kolana po wejściu Delaney'a sprzed kilku minut.

65'

Kolejny raz Martial! Piłkarz otrzymał piłkę, będąc na 16. metrze, ale znów ostro zaatakował rywala Delaney. Nie było gwizdka, choć piłkarz Czerwonych Diabłów, utykając wrócił na własną połowę.

62'

Żółtą kartkę otrzymał Damien Delaney. Brutalny atak na nogi Rojo. "Żółtko" to najmniejszy wymiar kary.

60'

Szczęście po stronie Orłów! Z narożnika pola karnego dośrodkował Valencia, a Anthony Martial głową trafił piłką w słupek.

59'

Dośrodkowania raz z lewej, raz z prawej strony. Za każdym razem adresatem jest Fellaini, ale jak dotychczas Belg nie znalazł recepty na bramkarza rywali.

56'

Stały fragment z prawej strony boiska. Dośrodkowanie Cabaye'a przedłużył Smalling. Piłka zmierzała do Jedinaka, ale ten nie spodziewał się takiego obrotu sprawy i przegapił swoją szansę.

52'

Rozklepana obrona Crystal Palace. Piłkę na 12. metrze otrzymał Marouane Fellaini, ale trafił tylko w poprzeczkę!

49'

Podanie głową na wolne pole do McArthura, ale ten był na minimalnym spalonym. Późniejsza przepychanka z Carrickiem była już niepotrzebna.

47'

Żółtą kartkę otrzymał Scott Dann. Faul w środku pola na Rashfordzie.

46'

Początek II połowy.

17:55

Koniec I połowy. Dobry mecz na Wembley. Szybkie tempo, dużo walki. Nie mamy prawa być rozczarowani.

45'

Pogramy minutę dłużej.

44'

Żółtą kartkę otrzymał Juan Mata. Faul na Souare.

42'

Zaha dryblował na prawej stronie boiska, ale Rojo nie dał się ograć. Choć przepychanka piłkarzy mogła zostać róznie zinterpretowana przez arbitra. Gramy jednak dalej!

39'

Żółtą kartkę otrzymał Marcos Rojo. To efekt taktycznego faulu na Wardzie.

37'

Bardzo długie podanie do Bolasie, ale ten został trafiony piłką w piętę i obyło się bez zagrożenia.

34'

Wilfried Zaha wpadł w pole karne z jego prawej strony, ale został zatrzymany przez duet Rooney - Blind. Dodatkowo piłkarz Orłów zagrywał ręką, co skrzętnie wypatrzył sędzia.

31'

Cóż za sztuczka Rashforda! Młodzian ośmieszył na prawej stronie Delaney'a i idealnie dograł do Martiala. Ten otrzymał piłkę, będąc 5 metrów przed bramką, ale trafił w nogi Warda.

27'

Bardzo często na lewej stronie wykorzystywany jest Marcos Rojo. Argentyńczyk raz za razem szarpie skrzydłem i stwarza duże zagrożenie.

25'

Kolejna wyborna okazja Manchesteru! Po centrze z lewej strony boiska, Marouane Fellaini urwał się Jedinakowi, ale nieczysto trafił w piłkę i tylko jęk zawodu fanów Czerwonych Diabłów.

22'

Ależ szansa przed Matą! W polu karnym rywali, szczęśliwie piłka wróciła do, próbującego podawać Hiszpana. Płaski strzał po długim rogu, znakomicie wybronił Wayne Hennessey.

19'

Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, na bramkę główkował Yannick Bolasie. Piłka zmierzała pod poprzeczkę, ale David de Gea przeniósł ją nad poprzeczką.

17'

Żółtą kartkę otrzymał Chris Smalling. Kara za ściąganie za koszulkę Wichama.

14'

Przewaga Czerwonych Diabłów. Przed momentem świetne podanie Rooney'a do Rojo, ale boczny obrońca uderzył dokładnie tam gdzie stał bramkarz Orłów.

11'

Chytre zagranie piłki przez Blinda na bliższy słupek. Strzał Rashforda został jednak podbity przez obrońcę. Przy drugim kornerze piłka powędrowała do Fellainiego, ale ten został dobrze przyblokowany i nie był w stanie czysto uderzyć głową.

8'

Ryzykowna interwencja wślizgiem Delaney'a zatrzymała szarżującego Rashforda. Młodzian z Manchesteru bliski był wyjścia na czystą pozycję.

6'

Szybkie tempo od pierwszych minut. Centra w poszukiwaniu Fellainiego, ale tego w ostatniej chwili uprzedził Mile Jedinak.

5'

Świetnie w środku pola w defensywie popracował Yohan Cabaye, ale w wyprowadzaniu akcji zabrakło wsparcia partnerów i skończyło się stratą.

3'

Miękka podcinka w wykonaniu Rooney'a, ale Anthony Martial nie był w stanie dogonić piłki przed linią końcową.

17:55

Manchester w biało-czarnych strojach. Crystal Palace w swoich, tradycyjnych niebiesko-czerwonych barwach.

17:55

Spotkanie na Wembley poprowadzi Mark Clattenburg.

17:55

Faworytem wydają się być Czerwone Diabły, dla których ewentualny triumf, może być uratowaniem słabego sezonu ligowego.

17:55

Finał FA Cup zakończy sezon piłkarski w Anglii. To już tradycja. Ostatnio trofeum wywalczyli piłkarze Arsenalu Londyn, którzy w finale gładko rozprawili się z Aston Villą (4:0). Kto cieszył się będzie tym razem?