5:1
Zakończony
VfL Wolfsburg
14:51

Koniec meczu! Borussia Dortmund rozbiła na własnym stadionie VfL Wolfsburg aż 5:1!

90'

Caligiuri oddał bardzo ładny strzał, ale Burki był na posterunku.

88'

Henrich Mchitarjan był bliski zaskoczenia golkipera VfL, korner dla gospodarzy.

86'

Gol! Strzelił Andre Schuerrle. Asystował mu Max Kruse.

Bramka na otarcie łez. Błąd defensywy z Dortmundu, Max Kruse wyłożył futbolówkę Schuerrle, a ten nie dał szans Burkiemu!

85'

Zawodnicy BVB sygnalizowali zagranie ręką Naldo we własnym polu karnym. Arbiter nakazał grać dalej.

1
83'

Przykro patrzy się na tak grający Wolfsburg. Borussia bezwzględnie wykorzystuje wszystkie słabości przeciwnika.

1
81'

Wolfsburg. Schodzi: Bas Dost. Wchodzi: Paul Seguin.

80'
78'

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Marcel Schmelzer.

POGROM! Znów dośrodkowanie, tym razem Schmelzera, i Pierre-Emerick Aubameyang w mgnieniu oka kompletuje dublet!

77'

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Henrich Mchitarjan.

Doskonałe dośrodkowanie z lewej strony Mchitarjana - druga asysta - i Aubameyang nie miał prawa zmarnować takiej okazji!

1
76'

Pierre-Emerick Aubameyang! Zabrakło naprawdę niewiele!

75'

Naldo fauluje tuż przed polem karnym, będzie kolejna okazja dla Borussii.

73'

Kontratak Kruse został szybko "skasowany".

72'
71'
71'

VfL wygląda tak, jakby czekał na najniższy wymiar kary.

70'

Henrich Mchitarjan w ostatniej chwili zablokowany przez Knoche!

69'

Dortmund. Schodzi: Julian Weigl. Wchodzi: Nuri Sahin.

68'

Thomas Tuchel szykuje kolejne zmiany.

67'

Castro! Co za bomba! Diego Benaglio wyciągnął się jak długi i uratował swoich kolegów!

65'

Gospodarze nie zamierzają spocząć na laurach i szukają kolejnego trafienia.

63'

Dortmund. Schodzi: Łukasz Piszczek. Wchodzi: Erik Durm.

1
62'

Czyżby jakiś uraz?! Łukasz Piszczek ma problemy ze zdrowiem i musi opuścić murawę.

1
62'

Andre Schuerrle był na wyraźnym spalonym.

60'

Gol! Strzelił Marco Reus.

Ależ kocioł! Diego Benaglio zatrzymał dwa uderzenia graczy Borussii, ale przy trzecim - autorstwa Marco Reusa - nie miał nic do powiedzenia!

59'

Marcel Schmelzer do Henricha Mchitarjana, którego strzał został szczęśliwie zablokowany przez rywala!

57'

Andre Schuerrle zabrał się z futbolówką, wpadł w pole karne i już wydawało się, że będzie ciekawie, ale... zabrakło strzału, a wycofanie do jednego z kolegów okazało się nieudane.

56'

Obraz gry jak na razie bez zmian. To Borussia jest zespołem, który wie czego chce.

54'

To mogła być akcja zakończona trzecim golem! Henrich Mchitarjan obsłużył Adriana Ramosa, który chciał przygotować sobie piłkę do strzału prawą nogą. Powstrzymał go jednak obrońca VfL.

53'

Żółtą kartkę otrzymał Marco Reus.

51'

Ostatecznie skończyło się na dwóch okazjach ze stojącej piłki dla gości z Wolfsburga. Żadna z nich nie skończyła się groźnym strzałem.

50'

Łukasz Piszczek nie chciał ryzykować i wybił piłkę na rzut rożny.

1
48'

Czy VfL znajdzie siły, aby podjąć walkę z pewną siebie Borussią?

46'

Druga połowa rozpoczęta!

14:51

Przerwa. W pełni zasłużone prowadzenie gospodarzy, po dwóch szybkich golach zdobytych w pierwszych minutach spotkania. VfL nie potrafi wskoczyć na właściwe tory.

44'

Żółtą kartkę otrzymał Julian Weigl.

42'

To mogło się udać, górne podanie z głębi pola, Adrian Ramos starał się opanować piłkę, ale uniemożliwił mu to prosty błąd.

40'

Pięć minut do końca pierwszej połowy, która od momentu dwóch goli dla Borussii nie rzuca na kolana.

38'

Z prawej strony wrzucał Trasch, ale pierwszy przy piłce był Burki.

36'

Wrzutka Łukasza Piszczka padła łupem golkipera VfL.

1
34'

Najwyżej w polu karnym zespołu z Dortmundu wyskoczył Mats Hummels.

33'

Andre Schuerrle wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

32'

Nie ma gola! Mocne podanie do rozpędzonego Marco Reusa, ten minął bramkarza, lecz zamiast wpisać się na listę strzelców uderzył w boczną siatkę!

30'

Adrian Ramos efektownie opanował górne podanie, ale z tej akcji nic nie będzie, ponieważ 30-latek był na spalonym.

29'

Borussia ma wynik, więc nikogo nie powinno dziwić, że gospodarze spokojnie wymieniają podania.

27'

Kagawa chciał szybko przenieść ciężar gry na prawą stronę. Tempo może i było, ale precyzji już zabrakło.

25'

Dobra interwencja Łukasza Piszczka. Polak zażegnał niebezpieczeństwo, wybiając piłkę na korner.

1
24'

Dwa błyskawiczne trafienia dla BVB przynajmniej na razie "zabiły" nam ten mecz.

22'

Marcel Schafer nie utrzymał futbolówki w boisku, aut dla Borussii.

21'

Chorągiewka sędziego liniowego w górze - Marco Reus był na spalonym.

19'

A jednak przyjezdni umieją zagrozić bramce Burkiego! Daniel Caligiuri oszukał obrońcę i huknął w poprzeczkę!

18'

Wolfsburg zupełnie nie radzi sobie w ataku pozycyjnym.

16'

Andre Schuerrle pędził lewym skrzydłem, lecz podanie w jego kierunku okazało się zdecydowanie za mocne.

14'

Wydawało się, że to normalna walka o piłkę. Sędzia dopatrzył się jednak faulu Juliana Weigla.

12'

Shinji Kagawa został złapany na spalonym.

11'

Jak na te dwa szybkie ciosy zareaguje VfL? Czasu do końca meczu jest jeszcze bardzo dużo, ale z pewnością goście są zaskoczeni.

9'

Gol! Strzelił Adrian Ramos. Asystował mu Shinji Kagawa.

Co za otwarcie gospodarzy! Adrian Ramos wykorzystał podanie Kagawy i mocnym uderzeniem przy bliższym słupku podwyższył prowadzenie zespołu Thomasa Tuchela.

7'

Gol! Strzelił Shinji Kagawa. Asystował mu Henrich Mchitarjan.

To chyba miał być strzał, ale zamiast niego wyszła świetna asysta Mchitarjana. Mocno kopnięta piłka trafiła prosto na nogę osamotnionego w polu karnym Kagawy, a ten otworzył wynik!

5'

Ruszyła Borussia, podanie na prawe skrzydło do Henricha Mchitarjana, który został zablokowany.

3'

Centra Caligiuri z rzutu wolnego. VfL nie umiał jednak zrobić z niej pożytku.

2'

Dośrodkowanie Łukasza Piszczka, Marco Reus sięgnął piłki, ale nie oddał strzału.