Trwa świetna seria "Aptekarzy". Szalona końcówka meczu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / RONALD WITTEK  / Na zdjęciu: piłkarze Bayeru 04 Leverkusen
PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: piłkarze Bayeru 04 Leverkusen

Bayer 04 Leverkusen przystępował do meczu w roli faworyta i nie zawiódł. "Aptekarze" wygrali 4:2 na własnym stadionie z VfB Stuttgart.

Od początku spotkania gospodarze mieli wyraźną przewagę, ale na pierwszego gola trzeba było czekać do 41. minuty. Moussa Diaby przeprowadził indywidualną akcję i strzelił w kierunku bramki, jednak został zablokowany. Po chwili napastnik przechwycił piłkę i pokonał Floriana Muellera.

Piłkarze VfB Stuttgart nie zamierzali składać broni. Tuż po przerwie goście doprowadzili do wyrównania za sprawą Tiago Tomasa. Orel Mangala wystawił piłkę Portugalczykowi, a ten strzelił obok interweniującego golkipera.

Kolejna bramka dla Bayeru padła w 52. minucie. Kerem Demirbay precyzyjnie dośrodkował na głowę Amine'a Adliego, który był niepilnowany przez rywali i umieścił piłkę w siatce.

W 86. minucie Florian Wirtz otrzymał podanie od Charlesa Aranguiza i popisał się precyzyjnym uderzeniem. Kilkadziesiąt sekund później goście odpowiedzieli trafieniem Tomasa.

Ostatnie słowo należało do Patrika Schicka. Wirtz tym razem wystąpił w roli asystenta. Czech zdobył 19. bramkę w tym sezonie i jest wiceliderem klasyfikacji strzelców.

Bayer 04 Leverkusen wygrał w czwartym meczu z rzędu i obecnie plasuje się na trzecim miejscu w tabeli Bundesligi. Coraz trudniejsza jest sytuacja VfB Stuttgart. "Die Schwaben" zajmują przedostatnią pozycję i mają zaledwie pięć oczek przewagi nad Greuther Fuerth.

Bayer 04 Leverkusen - VfB Stuttgart 4:2 (1:0) 1:0 - Moussa Diaby 41' 1:1 - Tiago Tomas 49' 2:1 - Amine Adli 52' 3:1 - Florian Wirtz 86' 3:2 - Tiago Tomas 88' 4:2 - Patrik Schick 90'