AS Roma zmazała plamę. Jose Mourinho dał szansę Polakowi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Silvia Lore / Na zdjęciu: Nicolo Zaniolo
Getty Images / Silvia Lore / Na zdjęciu: Nicolo Zaniolo

AS Roma zapewniła sobie awans do fazy pucharowej zwycięstwem 4:0 z Zorią Ługańsk. Drużyna Jose Mourinho zagrała tym razem z rozmachem w ofensywie, a zmiennikiem był w niej Nicola Zalewski.

AS Roma prezentowała się źle w obu meczach z FK Bodo/Glimt, przez co dotąd praktycznie pewny awans do fazy pucharowej, stanął pod znakiem zapytania. Giallorossi mieli szansę na uspokojenie sytuacji w meczu na Stadio Olimpico z Zorią Ługańsk.

Podopieczni Jose Mourinho nie mieli problemu z gubieniem przeciwników szybkimi atakami. Na zakończenie kwadransa otwierającego mecz prowadzenie dla Romy zdobył Carles Perez. Jeszcze w pierwszej połowie Nicolo Zaniolo strzelił z podobnego miejsca na 2:0. Sytuacja włoskiego zespołu zrobiła się spokojna, a szansy na trzeciego gola jeszcze w pierwszej połowie nie wykorzystał Jordan Veretout. Bramkarz zatrzymał piłkę po strzale Francuza z rzutu karnego.

To, co nie udało się przed przerwą, udało się po zmianie stron. Nicolo Zaniolo dorzucił asystę do wcześniejszego gola, a z jego dogrania skorzystał Tammy Abraham i podwyższył wynik na 3:0. W 70. minucie Mourinho wprowadził Nicolę Zalewskiego za Stephana El Shaarawy'ego. Po tym zdarzeniu był jeszcze gol na 4:0 Abrahama. Popisał się on przewrotką.

Na prowadzeniu w tej samej grupie pozostaje FK Bodo/Glimt. Norweska drużyna przeważała od początku rywalizacji na własnym stadionie z CSKA Sofia. Potwierdził to strzałem na 1:0 Sondre Fet po miękkim podaniu z głębi pola, a wynik na 2:0 ustalił Erik Botheim. FK oraz AS Roma zagrają wiosną w Lidze Konferencji Europy.

Grupa C:

AS Roma - Zoria Ługańsk 4:0 (2:0) 1:0 - Carles Perez 15' 2:0 - Nicolo Zaniolo 33' 3:0 - Tammy Abraham 46' 4:0 - Tammy Abraham 75'

FK Bodo/Glimt - CSKA Sofia 2:0 (1:0) 1:0 - Sondre Fet 25' 2:0 - Erik Botheim 85'

1 AS Roma 641118:1113
2 FK Bodo/Glimt 633014:512
3 Zoria Ługańsk 62135:117
4 CSKA Sofia 60153:131

Grupa D:

FK Jablonec - AZ Alkmaar 1:1 (1:1) 1:0 - Milos Kratochvil 7' 1:1 - Haakon Evjen 44'

Randers FC - CFR Cluj 2:1 (0:0) 1:0 - Alhaji Kamara 68' 1:1 - Ciprian Deac 72' 2:1 - Simon Piesinger 75'