Premier League: Tottenham Hotspur nie zwalnia tempa, Leeds United wciąż bez wygranej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Tottenham Hotspur FC / Na zdjęciu: piłkarze Tottenhamu Hotspur
Getty Images / Tottenham Hotspur FC / Na zdjęciu: piłkarze Tottenhamu Hotspur

Leeds United Mateusza Klicha (nie zagrał z powodu zakażenia koronawirusem) wciąż bez wygranej w obecnym sezonie Premier League. W 2. kolejce Pawie zremisowały z Burnley FC 1:1. Natomiast Tottenham Hotspur uporał się z Watford FC (1:0).

Tottenham przystępował do niedzielnej rywalizacji z kompletem sześciu punktów i był zdecydowanym faworytem starcia z Watfordem, który liczył na sprawienie niespodzianki.

Koguty od początku konfrontacji miały przewagę optyczną. Gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce, częściej strzelali i w 42. minucie za sprawą Heung-Min Sona wyszli na prowadzenie. Koreańczyk uderzył z rzutu wolnego z narożnika pola karnego.

Po zmianie stron podopieczni Nuno Espirito Santo kontrolowali boiskowe wydarzenia i szukali swojego drugiego trafienia podczas tej potyczki. Ostatecznie wynik już nie uległ zmianie i miejscowa drużyna wywalczyła komplet punktów.

Zespół Leeds chciał w końcu zwyciężyć w aktualnym sezonie angielskiej ekstraklasy, ale to mu się jednak nie udało. W 61. minucie wynik batalii otworzył Chris Wood, a remis przyjezdnym w samej końcówce uratował Patrick Bamford.

Premier League, 3. kolejka:

Tottenham Hotspur - Watford FC 1:0 (1:0) 1:0 - Heung-Min Son 42'

Burnley FC - Leeds United 1:1 (0:0) 1:0 - Chris Wood 61' 1:1 - Patrick Bamford 86'

*Mateusz Klich (Leeds United) poza kadrą meczową z powodu zakażenia koronawirusem.