Premier League. Duet napastników dał punkty "Świętym". Bednarek nie dokończył meczu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Andrew Boyers - Pool / Na zdjęciu: radość piłkarzy Southampton
Getty Images / Andrew Boyers - Pool / Na zdjęciu: radość piłkarzy Southampton

W zaległym meczu 32. kolejki Southampton FC wygrało 3:1 z Crystal Palace. Klub reprezentanta Polski czekał na zwycięstwo od 4 kwietnia.

Po pierwszym gwizdku sędziego bardzo aktywny był Christian Benteke, który oddał strzał zza pola karnego. Kilkadziesiąt sekund Scott Dann zgrał głową do Belga, ten opanował piłkę i świetnie sfinalizował akcję. Jan Bednarek nie zdążył ze wślizgiem.

W 19. minucie odpowiedzieli miejscowi. Danny Ings otrzymał podanie od Nathana Redmonda, obrócił się, a następnie sprytnym strzałem pokonał Vicente Guaitę.

Jeszcze przed zmianą stron Redmond zahaczył w polu karnym Wilfrida Zahę, sędzia odgwizdał przewinienie. Do "jedenastki" został wyznaczony Luka Milivojević. Serb uderzył w lewy dolny róg Frasera Forstera, ale bramkarz wykazał się refleksem.

W 48. minucie rywalizacji Stuart Armstrong nieudolnie uderzał z dystansu. Piłka szczęśliwie wylądowała pod nogami Che Adamsa, który znalazł drogę do siatki.

Kwadrans przed końcem Ings postawił kropkę nad "i". 28-latek nie dał szans golkiperowi w sytuacji sam na sam. Najlepszy napastnik "Świętych" zdobył swoją 12. bramkę w tym sezonie. Asystę przy tym trafieniu zanotował Adams.

Bednarek w 44. minucie obejrzał żółtą kartkę i nie wyszedł na drugą połowę, zastąpił go Mohammed Salisu. Kadrowicz wystąpił po raz 35. w trwających rozgrywkach. Southampton zameldowało się na 14. pozycji w stawce Premier League i zbliżyło się do 13. Crystal Palace.

Southampton FC - Crystal Palace 3:1 (1:1) 0:1 - Christian Benteke 2' 1:1 - Danny Ings 19' 2:1 - Che Adams 48' 3:1 - Danny Ings 75'