Sparing: kuriozalne sceny w meczu Zagłębia Sosnowiec. Bośniacy zeszli z boiska w ramach protestu

Newspix / Norbert Barczyk / Na zdjęciu: piłkarze Zagłębia Sosnowiec

Piłkarze FK Krupa wściekli się na sędziego, gdy ten nakazał powtórzenie rzutu karnego. Po chwili zeszli z boiska i Zagłębie Sosnowiec nie dokończyli meczu w Arena Cup.

Zagłębie Sosnowiec obecnie przebywa na zgrupowaniu w Chorwacji, gdzie przygotowuje się do rundy wiosennej Fortuny I ligi. Podopieczni Dariusza Dudka przystąpili do pucharu Arena Cup. W poniedziałek ich rywalem był FK Krupa.

Sparingi. GKS Katowice szybko poprawił się. Zagłębie Sosnowiec trafione przez Mateusza Zacharę >>

Wszystko przebiegało bez większych problemów. W drugiej połowie był wynik 1:1, a na kwadrans przed końcem sosnowiczanie mogli wyjść na prowadzenie. Sędzia podyktował dla nich rzut karny, który wykonywał Fabian Piasecki.

Napastnik Zagłębia trafił w słupek. Sędzia jednak uznał, że bramkarz bośniackiej drużyny za wcześnie opuścił linię bramkową i nakazał powtórzenie strzału z jedenastu metrów. To rozwścieczyło graczy Krupy. Najpierw próbowali wymusić zmianę decyzji, a następnie w geście protestu zeszli z boiska.

Skandal w Obornikach. Chuligani przerwali charytatywny turniej i... zostali spacyfikowani przez organizatorów >>

Mecz ostatecznie nie został dokończony. Oficjalna strona sosnowieckiego klubu informuje, że organizatorzy turnieju prawdopodobnie ukarzą Bośniaków walkowerem.