Sparingowo: trzecia wygrana Górnika Zabrze. Młodzieżowcy lepsi od rówieśników z Serbii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Norbert Barczyk / PressFocus / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: radość piłkarzy Górnika Zabrze

Górnik Zabrze odniósł trzecie zwycięstwo podczas zimowych przygotowań. Tym razem trener Marcin Brosz dał szansę gry młodzieżowcom, którzy zmierzyli się z rówieśnikami z Cukaricki Belgrad. Górnik wygrał 3:1.

Obóz w cypryjskim Protaras to dla trenera Marcina Brosza okazja do sprawdzenia, którzy młodzieżowcy dostaną wiosną szansę gry w pierwszym zespole, a którzy będą wypożyczeni do klubów z niższych lig. To już drugi sparing z udziałem młodych graczy Górnika. Wcześniej wygrali z rówieśnikami ze Spartaka Moskwa 2:1. Tym razem zmierzyli się z młodzieżowym zespołem Cukaricki Belgrad.

Mecz dobrze rozpoczął się dla zabrzan. W 20. minucie bramkarza rywali pokonał Daniel Smuga, a kilka chwil później prowadzenie podwyższył Adam Ryczkowski. Zabrzańska młodzież - wspomagana Szymonem Matuszkiem i Kamilem Zapolnikiem - miała jeszcze kilka okazji, by do przerwy podwyższyć prowadzenie, ale zabrakło skuteczności.

W 75. minucie zespół Cukaricki Belgrad zdołał odrobić część straty po golu z rzutu karnego, ale w końcówce Matuszek dobił rywali. Dodajmy, że w środę dojdzie do rewanżu. Tym razem zmierzą się seniorskie drużyny.

Górnik Zabrze - Cukaricki Belgrad U-21 3:1 (2:0) 1:0 - Daniel Smuga 20' 2:0 - Adam Ryczkowski 23' 2:1 - ? (k.) 75' 3:1 - Szymon Matuszek 88'

Skład Górnika Zarze: Tomasz Loska - Adam Wolniewicz, Kacper Michalski (46' Daniel Liszka), Krzysztof Kubica, Adrian Gryszkiewicz - Szymon Matuszek - Daniel Smuga (75' Wojciech Hajda), Marcin Urynowicz, Maciej Ambrosiewicz, Adam Ryczkowski (75' Bartłomiej Eizenchart) - Kamil Zapolnik.