Serie A: kolejne czyste konto Łukasza Skorupskiego, Empoli uciekło ze strefy spadkowej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / ZUMA
Newspix / ZUMA

Łukasz Skorupski w swoim dziesiątym ligowym występie w bieżącym sezonie zachował piąte czyste konto. Z Polakiem w bramce Empoli w 12. kolejce pokonało na wyjeździe Pescara Calcio 4:0.

Dla słabo dysponowanego w ostatnich tygodniach zespołu Giovanniego Martusciello była to dopiero druga wygrana w sezonie. Empoli dzięki niej przesunęło się z 18. na 17. pozycję, wyprzedzając swojego niedzielnego przeciwnika.

Empoli szybko objęło dwubramkowe prowadzenie, a do przerwy wygrywało już różnicą trzech goli. Te zdobywali napastnicy: Massimo Maccarone i Manuel Pucciarelli.

Łukasz Skorupski miał nieco łatwiejsze zadanie niż w niedawnych konfrontacjach z Napoli (0:2) oraz AS Roma (0:0), ale nie oznacza to, że był bezrobotny. Polski bramkarz kilka razy skutecznie interweniował i dawał bezpieczeństwo swojemu zespołowi. Podobać mogła się przede wszystkim jego parada w pierwszej odsłonie po strzale Reya Manaja.

Empoli po przerwie reprezentacyjnej czeka derbowy pojedynek z Fiorentiną. Dla Skorupskiego, który ma pewne miejsce w "11", będzie to następny ważny sprawdzian.

Pescara Calcio - Empoli FC 0:4 (0:3) 0:1 - Maccarone 12' 0:2 - Pucciarelli 23' 0:3 - Maccarone 44' 0:4 - Saponara 89'