Rewelacja z Radomia - wyniki sobotnich spotkań 3. kolejki gr. wschodniej II ligi

TVN Agency
TVN Agency

Jedynym zespołem, który po trzech kolejkach grupy wschodniej II ligi ma komplet punktów jest [tag=7681]Radomiak Radom[/tag]. Beniaminek w sobotę bez większych problemów ograł Wisłę Płock.

Wszystko wskazuje na to, że Nafciarzy czeka kolejny ciężki sezon. Do tej pory zdobyli tylko jeden punkt co daje im dopiero 16. pozycję w tabeli. Spotkanie w Radomiu nie rozpoczęło się jednak dla nich źle. To Wisła prowadziła po bramce Łukasza Sekulskiego. Po pół godzinie gry na prowadzeniu byli już gospodarze. W dodatku tuż przed przerwą z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Rafał Zembrowski. Radomianie w końcówce spotkania dołożyli jeszcze jedną bramkę.

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze Wigier Suwałki. Pokonali oni w wyjazdowym meczu Garbarnię Kraków, a jedynego gola zdobył Adam Pomian. W ligowej czołówce utrzymuje się Znicz Pruszków. Piłkarze spod Warszawy pokonali 1:0 Resovię, dla rzeszowian była to w ogóle pierwsza strata punktów w bieżących rozgrywkach.

Pierwszy punkt zdobyła w sobotę Puszcza Niepołomice. Podopieczni Dariusza Wójtowicza dość niespodziewanie zremisowali na wyjeździe ze spadkowiczem z zaplecza ekstraklasy - Olimpią Elbląg.

W pojedynku beniaminków lepsza od Siarki Tarnobrzeg okazała się Unia Tarnów. Tarnowianie losy spotkania rozstrzygnęli w niewiele ponad pół godziny.

Najwięcej bramek obejrzeli fani futbolu w Puławach. Tam po emocjonującym spotkaniu gospodarze pokonali Pogoń Siedlce. Pierwszy gol padł tuż przed przerwą. Na listę strzelców wpisał się Konrad Nowak, który kapitalnie wykonał rzut wolny z 30 metrów. Zaraz po wznowieniu gry padło wyrównanie. Sebastian Orzędowski zagrał ręką we własnym polu karnym, a jedenastkę wykorzystał Adrian Dziubiński. Po niespełna godzinie gry piłkę do siatki ponownie skierował Konrad Nowak. Dla napastnika było to już czwarte trafienie w tym sezonie. Radość puławian z prowadzenia trwała zaledwie trzy minuty, a do wyrównania ponownie doprowadził Adrian Dziubiński. Ostatnie słowo należało do gospodarzy, a szalę zwycięstwa na stronę Wisły przechylił Marcin Popławski.