Puchar Anglii dla Chelsea Londyn!

Chelsea Londyn ograła Liverpool i sięgnęła po Puchar Anglii. Kontrowersji na Wembley nie brakowało, ponieważ sędzia nie uznał gola dla The Reds autorstwa Andy'ego Carrolla.

The Reds przed tym spotkaniem mieli nadzieję, że uda im się wygrać drugie trofeum w tym sezonie. Kilka tygodni temu mogli cieszyć się z pokonania Cardiff City w finale Pucharu Ligi Angielskiej. Tym razem rywal był z najwyższej półki. Ponadto Roberto Di Matteo miał nadzieję, że sięgnie po pierwsze puchar jako szkoleniowiec. Ewentualne zwycięstwo byłoby kartą przetargową przy rozmowach o kontraktowych.

Już w 11. minucie Chelsea objęła prowadzenie. Złe ustawienie Jose Enrique wykorzystał Ramires, który wpadł w pole karne i uderzył w krótki róg. Jose Reina został trafiony piłką, a mimo to nie zdołał wybić jej na róg.

180 sekund później mógł być remis, ale źle przymierzył Craig Bellamy. Trafił wprost w Branislava Ivanovica. To mogła być bramka, a tymczasem kolejne minuty upływały spokojnie. Lepiej prezentowała się Chelsea. The Blues mieli okazje do zdobycia kolejnych goli, chociaż klarownych sytuacji brakowało.

Siedem minut po zmianie stron londyńczycy prowadzili już 2:0. Piłkę otrzymał Didier Drogba i mając przed sobą Martina Skrtela uderzył między jego nogami. Reina nie zdołał wybić futbolówki i fani Chelsea celebrowali kolejnego gola.

Od tego momentu Liverpool zaczął zagrażać bramce rywali. Na boisku pojawił się Andy Carroll i to on w 64. minucie zdobył kontaktowego gola. Wykorzystał błąd defensywy Chelsea, nawinął Johna Terry'ego, a następnie uderzył pod poprzeczkę.

Kilka minut później Carroll pięknie uderzył głową. Anglik zaczął cieszyć się już z kolejnego trafienia, ale Petr Cech wybił futbolówkę. Mimo to Carroll uważał, że gol padł, chociaż jak pokazały telewizyjne powtórki - piłka całym obwodem nie przekroczyła linii bramkowej.

Liverpool do ostatniej minuty atakował, lecz już nie zdołał doprowadzić do wyrównania. Chelsea po raz siódmy w historii sięgnęła po Puchar Anglii. Tyle samo triumfów ma chociażby Liverpool.

Chelsea Londyn - Liverpool 2:1 (1:0)
1:0 - Ramires 11'
2:0 - Drogba 52'
2:1 - Carroll 64'