Serie A: Juventus najlepszy na półmetku, rekord wszech czasów Tottiego (wideo)

Aż 5 goli zaaplikowała Roma Cesenie na inaugurację 19. kolejki Serie A. Dwa z nich zdobył weteran Francesco Totti, który zdystansował legendę Milanu z lat 50. Mistrzem pierwszej rundy został Juventus po zwycięstwie nad Atalantą.

Roma zaczęła mecz z Ceseną z wysokiego "C" i w ciągu 9 minut zdobyła trzy gole! Francesco Totti, który trafił do siatki już w 25. sekundzie gry, pobił rekord wszech czasów Serie A. 35-latek ma już na koncie 211 goli dla jednego klubu, podczas gdy dotychczasowy przodownik, Gunnar Nordahl w latach 50. zdobył dla Milanu 210 bramek. Przy obu trafieniach Tottiego asystował Erik Lamela. 18. zespół tabeli nie był w stanie przeciwstawić się rozkręcającym się rzymianom, którzy wygrali po raz czwarty z rzędu w lidze i w tabeli zajmują już 6. pozycję.

Bianconeri zdawali sobie sprawę, że, jeśli pokonają Atalantę, zostaną mistrzami jesieni. Presja sparaliżowała poczynania podopiecznych Antonio Conte, którzy długo nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką rywali. Juventus wprawdzie przeważał, ale męczył się przy tym niemiłosiernie. Wreszcie w 55. minucie Andrea Pirlo obsłużył podaniem Stephana Lichsteinera, a Szwajcar nie zmarnował okazji. Kwadrans przed końcem doszło do kontrowersyjnej sytuacji - snajper miejscowych German Denis padł w polu karnym po starciu z Giorgio Chiellinim, ale mimo protestów gospodarzy arbiter nie podyktował "jedenastki". Tymczasem w 82. minucie losy rywalizacji rozstrzygnął duet rezerwowych: po podaniu Luki Marrone gola zdobył Emmanuele Giaccherini.

Roma i Juventus już we wtorek zmierzą się w hicie 1/4 finału Pucharu Włoch. Wyniki sobotnich spotkań 19. kolejki Serie A: Roma - Cesena 5:1 (3:0)

1:0 - Totti 1' 2:0 - Totti 8' 3:0 - Borini 9' 3:1 - Eder 59' 4:1 - Juan 62' 5:1 - Pjanić 70'

Atalanta - Juventus 0:2 (0:0) 0:1 - Lichsteiner 55' 0:2 - Giaccherini 82'