"Lepiej się nie da!". Fenomenalny gol w Lidze Narodów

Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: moment uderzenie Yussufa Poulsena

Yussuf Poulsen popisał się fantastycznym trafieniem w meczu Ligi Narodów UEFA. Duńczyk ustalił wynik meczu z Serbią (2:0), popisując się bramką zdobytą z przewrotki. Tego gola po prostu trzeba zobaczyć.

W niedzielę, 8 września odbyły się kolejne spotkania w ramach Ligi Narodów UEFA. W Dywizji A w grupie 4 po pierwszej serii meczów niespodziewanie liderem została reprezentacja Danii po zwycięstwie nad Szwajcarią (2:0). Wpływ na to miała strata punktów Hiszpanii w starciu z Serbią (0:0).

Mimo że La Furia Roja zrehabilitowała się w 2. kolejce i pokonała Szwajcarię 4:1, to wciąż jest za plecami Danii. To efekt tego, że zespół ze Skandynawii wciąż jest niepokonany. W niedzielę ograł Serbię 2:0.

Duńczycy wyszli na prowadzenie w 36. minucie, kiedy to wynik meczu otworzył Albert Gronbaek. Jednak ozdobą spotkania było trafienie Yussufa Poulsena, który wcześniej zaliczył asystę przy golu kolegi.

Po tym, jak w 61. minucie piłkę w pole karne wrzucił Victor Kristiansen, Poulsen złożył się do przewrotki. Oderwał się od obrońcy i oddał piękny strzał. Golkiper Serbii tylko odprowadził futbolówkę wzrokiem.

- Co za bramka! (...) Bramka niesamowita. Lepiej się nie da, naprawdę - tak zareagowali komentujący to spotkanie Andrzej Janisz oraz Tomasz Hajto.