Zaliczył wejście smoka. Historyczny wyczyn Piątka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Ahmad Mora / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Getty Images / Ahmad Mora / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek

Krzysztof Piątek zanotował fenomenalny występ przed przerwą reprezentacyjną. Napastnik zapisał się w historii tureckiego Basaksehiru.

Po pierwszej połowie niedzielnego meczu Istanbul Basaksehir przegrywał 1:2 z Antalyasporem Jakuba Kałuzińskiego. Obraz gry zmienił się po zmianie stron, kiedy z ławki rezerwowych podniósł się drugi polski zawodnik.

Krzysztof Piątek zupełnie zmienił przebieg tego spotkania. Napastnik trzykrotnie pokonał bramkarza drużyny przeciwnej, a swoją cegiełkę do wysokiego zwycięstwa 5:2 dołożył też Deniz Turuc.

To był bez wątpienia najlepszy występ Piątka w trwającym sezonie. Snajper pokazał, na co go stać, tuż przed przyjazdem na zgrupowanie kadry.

Serwis statystyczny "Opta" podał, że Piątek to pierwszy od dwóch lat zawodnik, który rozpoczął mecz Super Lig wśród rezerwowych i skompletował hat-tricka. W 2022 roku Joel Pohjanpalo niemal w pojedynkę rozpracował defensywę Trabzonsporu. Przed Piątkiem ta sztuka nie udała się żadnemu zawodnikowi Basaksehiru.

Przeciwko Antalyasporowi Piątek strzelał gole w ekspresowym tempie. 29-latek otarł się o swój osobisty rekord.

"Krzysztof Piątek ustrzelił dziś hat-tricka w 16 minut i 2 sekundy. Nie był to jego najszybszy hat-trick w karierze – wiosną 2018 strzelił 3 gole dla Cracovii w 10 minut. Pobił natomiast swój wynik z debiutu w Genoi, wtedy na hat-tricka potrzebował aż 16 minut i 23 sekund" - przypomniał w serwisie X Adam Delimat.