Łukasz Fabiański nie zatrzymał Erlinga Haalanda

PAP/EPA / David Cliff / Mecz Premier League: West Ham United - Manchester City

Były reprezentant Polski wszedł do bramki w przerwie przegranego 1:3 meczu West Hamu United z Manchesterem City. Najważniejszym piłkarzem spotkania był Erling Haaland, który jednego z trzech goli strzelił właśnie Łukaszowi Fabiańskiemu.

Manchester City wybrał się do Londynu po trzeci komplet punktów w sezonie Premier League. We wcześniejszych meczach podopieczni Pepa Guardioli zwyciężali z Chelsea FC oraz Ipswich Town. Już w ostatnim dniu sierpnia mistrz Anglii był jednym z zaledwie dwóch klubów, który nie stracił ani jednego punktu w angielskiej elicie.

Erling Haaland był najważniejszym piłkarzem w pierwszej połowie meczu. Norweg strzelił dwa gole po asystach Bernardo Silvy oraz Rico Lewisa. Dzięki temu dubletowi Norweg umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców Premier League. W trzech meczach Erling Haaland zdążył zdobyć siedem bramek.

Piłkarze z Manchesteru strzelili w pierwszej połowie trzy gole, ale nie zakończyła się ona wynikiem 3:0, a 2:1, ponieważ trafienie Rubena Diasa było samobójcze. Latynos nie poradził sobie z poskromieniem zagrania Jarroda Bowena.

W przerwie w zespole Julena Lopeteguia doszło do nieoczekiwanej zmiany bramkarza. Łukasz Fabiański wszedł do bramki West Hamu zamiast Alphonse'a Areoli. Także były reprezentant Polski skapitulował po strzale Erlinga Haalanda, który skompletował hat-tricka w 83. minucie i podwyższył wynik na 3:1 dla Citizens.

West Ham United - Manchester City 1:3 (1:2)
0:1 - Erling Haaland 11'
1:1 - Ruben Dias (sam.) 19'
1:2 - Erling Haaland 30'
1:3 - Erling Haaland 83'

West Ham: Alphonse Areola (46' Łukasz Fabiański) - Aaron Wan-Bissaka, Konstantinos Mavropanos, Max Kilman, Emerson Palmieri (71' Vladimir Coufal) - Edson Alvarez (78' Tomas Soucek), Guido Rodriguez - Mohammed Kudus, Lucas Paqueta, Jarrod Bowen (85' Crysencio Summerville) - Michail Antonio (71' Niclas Fuellkrug)

City: Ederson - Manuel Akanji, Ruben Dias, Josko Gvardiol (83' Nathan Ake) - Rico Lewis, Mateo Kovacić - Jeremy Doku (68' Ilkay Gundogan), Bernardo Silva, Kevin De Bruyne (87' Kyle Walker), Jack Grealish (73' Matheus Nunes) - Erling Haaland

Żółte kartki: Emerson, Kilman, Rodriguez (West Ham) oraz De Bruyne, Akanji (City)