W Rybniku bez niespodzianki, UTEX ROW lepszy od MUKS-u

UTEX ROW Rybnik odniósł piątą wygraną w tegorocznym sezonie Ford Germaz EKstraklasy. W IX serii gier rybniczanki okazały się lepsze na własnym parkiecie od poznańskiego MUKS-u. Po słabym widowisku drużyna ze Śląska wygrała 69:58, a liderką w zwycięskim teamie była skutecznie grająca Elżbieta Międzik.

Rybniczanki szybko osiągnęły przewagę, zarówno na parkiecie jak i na tablicy wyników. Od samego początku meczu eksplodowała Elżbieta Międzik, która już w pierwszej kwarcie trzykrotnie trafiła zza linii 6,25. Po trzecim takim rzucie rybniczanki objęły prowadzenie 20:10. Do końca pierwszej części meczu przewaga ta stopniała do 7 punktów, a duża w tym zasługa amerykańskiej rozgrywającej MUKS-u Jennifer Rushing.

Druga kwarta zaczęła się dużo lepiej dla poznanianek, które stopniowo zaczęły dorabiać straty. Po trójce Aleksandry Semmler straty poznanianek wynosiły już tylko dwa oczka, a po chwili do remisu 30:30 doprowadziła Rushing. Końcówka pierwszej połowy meczu należała jednak do rybniczanek. Drugą kwartę znakomitą indywidualną akcją zakończyła Jia Perkins, która przeprowadziła akcję 2+1 i wyprowadziła swoją drużynę na prowadzenie 35:30 po dwudziestu minutach.

Po zmianie stron no ofensywy przeszły gospodynie. Poznanianki zupełnie pogubiły się w grze ofensywnej. W całej trzeciej kwarcie podopieczne Iwony Jabłońskiej zdołały wywalczyć zaledwie 6 punktów. Dzięki temu rybniczanki odskoczyły na 10 punktów przed decydującą częścią meczu.

Ostatnie 10 minut zaczęło się znakomicie dla koszykarek UTEX ROW. Skuteczna gra Międzik i Perkins wyprowadziły rybnicką drużynę na prowadzenie 59:40. W tym momencie jednak coś zacięło się, a do ofensywy przeszły poznanianki. Pod tablicami nie do zatrzymania była Djenebou Sissoko, a nakręcać zaczęła się ponownie Rushing. Dzięki temu duetowi MUKS zmniejszył straty do 8 punktów, a na parkiecie nie było już po stronie UTEX-u Perkins i LaTangeli Atkinson. Rybniczanki jednak zdołały spokojnie dowieźć wygraną do końcowej syreny, dzięki dobrej skuteczności z linii rzutów wolnych. Ostatecznie UTEX ROW Rybnik pokonał MUKS Poznań 69:58.

Rybniczanki wygrały w pełni zasłużenie, choć nie zachwyciły. Okresy znakomitej gry przeplatały fatalnymi, co ogólnie nie wpłynęło na wysoką ocenę tego spotkania. Z dobrej strony pokazała się w tym meczu Elżbieta Międzik, która uzbierała 18 punktów, trafiając m.in. czterokrotnie za 3 punkty. 17 punktów dodała Jia Perkins, a 10 punktów było dziełem Kashy Terry.

W drużynie poznańskiej najlepiej wypadła Jennifer Rushing, która zakończyła mecz z dorobkiem 25 punktów. Amerykanka jednak miała przestoje w grze, a swój dorobek zawdzięcza znakomitemu finiszowi. Kolejny niezły występ zanotowała Djenebou Sissoko. Malijka tym razem zakończyła mecz z 15 punktami i 14 zbiórkami.

UTEX ROW Rybnik - MUKS Poznań 69:58 (24:17, 11:13, 11:6, 23:22)

UTEX ROW: Elżbieta Międzik 18, Jia Perkins 17, Kasha Terry 10, Aleksandra Chomać 8, Nataliya Trafimava 6, LaTangela Atkinson 6, Magdalena Radwan 3, Małgorzata Chomicka 1

MUKS: Jennifer Rushing 25, Djenebou Sissoko 15, Aleksandra Semmler 8, Keila Beachem 6, Paulina Antczak 4, Adrianna Najtkowska 0, Magdalena Idziorek 0, Marta Mistygacz 0, Barbara Skowronek 0, Ramona Casimiro 0